Web designer cu experienta - Bucuresti/Ploiesti

SC Asesoft NET SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Conceptie grafica website (layout-uri, logouri, animatii, bannere simple sau rich-media)
- Conceptie grafica materiale publicitare;
- Comunicare cu celelalte departamente ale companiei pentru realizarea optima a solicitarilor acestora

CERINTE

- creativitate
- cunostinte foarte bune de design si uzabilitate web;
- intelegerea notiunii de web 2.0
- experienta
- cunostinte f bune de comunicare vizuala (compozitie, cromatica, echilibru)
- cunoastere reguli, standarde si tehnologii web;
- dinamism, organizare, seriozitate, atentie la detalii, originalitate
- portofoliu de lucrari
- cunoasterea programelor Photoshop si Flash
- cunostinte de HTML/JS
- limba engleza - nivel avansat

BENEFICII OFERITE

- Mediu de lucru stabil, placut si dinamic in cadrul unui colectiv tanar;
- Oportunitati de dezvoltare si promovare;
- Tichete de masa;
- Salarizare pe masura experientei si a performantei;

DESCRIEREA FIRMEI

Smart web solutions