Web Designer

UTI Grup

Job expirat

RESPONSABILITATI

We’re looking for a talented and creative graphic designer, with strong web design skills. Position is opened in the Online Team, that will handle all the web activities of our company.

-Responsible for the visual appearance and usability of the company websites, ensuring that corporate image and branding continuity is maintained.
-Test the functionality of different browsers at different resolutions for the websites
-Create banners and landing pages for Online Campaigns
-Create eye-catching marketing emails
-Provide designs for social media accounts

CERINTE

-3+ years experience as designer (portfolio required)
-Master of Photoshop
-Strong understanding of current trends and techniques in web design
-Pluses: Flash, PHP, Javascript

UTI SYSTEMS este un integrator de sisteme care furnizeaza solutii complete pentru sisteme de securitate, tehnologia informatiei si comunicatii, inginerie civila, folosind tehnologii si echipamente fabricate de producatori de renume, ca si aplicatii software dedicate.

Divizia Sisteme de Securitate cuprinde departamente ale caror competenta acopera o gama larga de servicii in domeniile ingineriei si a integrarii de sisteme complexe de securitate, cercetarii si dezvoltarii de produse hardware si software, ca si al managementului de proiecte si consultantei.

Misiunea Diviziei Sisteme de Securitate

- De a consolida pozitia UTI pe piata sistemelor de securitate complexe
- De a deveni leader pe piata sistemelor electronice de aparare si senzorilor
- De a oferi solutii globale pentru securitatea clientilor

Locul pe piata:
UTI SYSTEMS, prin Divizia Sisteme si Servicii de Securitate este lider in domeniul sistemelor integrate de securitate complexe.

Personal: UTI Sisteme de Securitate are in prezent un nr. de 1200 salariati