Web Designer

INOTEC PLUS SRL

25-10-2012 | EXPIRA LA 24-11-2012

Job expirat

RESPONSABILITATI

Candidatul ideal este pasionat de design-ul site-urilor Web, de creatia grafica, are gust si simt artistic pentru calitate. Are experienta de minimum 1 an in design-ul specific domeniului Web, demonstrabila printr-un portofoliu de lucrari, continand: creatie de layout si HTML pentru site-uri, bannere, elemente Flash, sigle, logo-uri, grafica.


Responsabilitati:
- Realizarea si implementarea design-ului pentru website-uri, newslettere, bannere.
- Concepere user interface pentru aplicatii web-based
- Concepere si dezvoltare elemente de identitate


CERINTE

- Cunostinte bune de Adobe Photoshop, Adobe Flash, Illustrator and Dreamweaver, Corel Draw
- Cunostinte bune de HTML, CSS, Java Script
- Creativitate, seriozitate si respectarea dead-line-urilor
- Dorinta de a invata tehnologii noi
- Atitudine proactiva

Reprezinta un plus:
- aplicare HTML5
- cunoasterea tehnicilor de promovare pe web (SEO si marketing online)

Portofoliu (un simplu link catre portofoliul de lucrari este suficient)


DESCRIEREA FIRMEI

INOTEC PLUS este o companie specializata in dezvoltarea si implementarea de aplicatii web personalizate. Va invitam sa vizitati web site-ul nostru (www.inotec.ro).