Web Designer

Media Motive

Job expirat

RESPONSABILITATI

Companie Multinationala ce activeaza pe Marketing Online cauta Web Designer pe partea de creatie de site-uri web si aplicatii pentru mobile pentru sediul din Bucuresti.

Responsabilitati :

Va crea template-uri grafice pentru site-uri, portaluri si aplicatii web si mobile.

Crearea de animatii si pagini Flash, bannere, logo-uri.

Mentenanta proiectelor realizate.

Participarea la realizarea proiectelor impreuna cu echipa de proiect.

CERINTE

Cunostinte de Design si experienta in crearea si administrarea de site-uri de ecommerce (Prezentarea unui portofoliu este obligatorie).
Abilitatea de a dezvolta proiecte de Design Web & Mobile care sa ajute la realizarea obiectivelor proiectelor de marketing.

Cunostinte solide in :

- Photoshop
- Dreamweaver
- Flash
- HTML / CSS
- Javascript
- Ajax
- jQuery

Sa cunoasca una din urmatoarele limbi : Engleza / Franceza / Spaniola la nivel avansat pentru a putea comunica eficient cu membrii echipei din sediul central.

Educatie : Absolvent Studii de profil ( Politehnica/Cibernetica/IT)

Constituie un avantaj (cunostinte elementare) :
- SEO si AdWords
- PHP si MySql
- AfterEffects si Premiere

DESCRIEREA FIRMEI

Companie Multinationala ce activeaza pe Marketing Online.