Web Designer

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Lucreaza la crearea si/sau mentenanta interfetelor web pentru unele dintre cele mai importante site-uri - magazine online din Franta :Layout-urile nou-create trebuie sa respecte standardele Web moderne, sa fie accesibile, usor de utilizat, sa serveasca direct scopurile de marketing.
Accentul se pune pe partea grafica. Capacitatea de transpunere a layout-urilor in pagini (X)HTML constituie un avantaj substantial!

CERINTE

- Nivel B1 limba franceza sau engleza conversational;
- Simt creativ bine dezvoltat;
- Cunostinte de baza de coloristica, compozitie;
- Cunostinte avansate de folosire a instrumentelor grafice (Adobe / Macromedia);
- Portofoliul bogat care ilustreaza experienta in domeniu.

BENEFICII OFERITE

- Salariu motivant (in functie de cunostinte si experienta);
- Bonusuri pe proiect;
- Conditii de lucru excelente intr-un mediu tanar si dinamic;
- Traininguri pentru formare profesionala;