Web Designer

Crystal Media Retail srl

Job expirat

RESPONSABILITATI

Designul si implemetarea acestuia folosind CSS sau xHTML (cunostinte avansate html); Validare w3
- Update si modificari la template-urile deja existente;
- Sugestii privind imbunatatirea paginilor existente;
- Conceperea, designul si producerea de la 0 a site-urilor;
- Conceperea si producerea de bannere si animatii Flash;
- Prelucrare de imagini;

CERINTE

- Cunostinte avansate de Adobe Photoshop, Macromedia Dreamweaver, Flash (Action Script), HTML , CSS.
- Calitati personale: seriozitate, creativitate, responsabilitate, entuziasm, devotament, perseverenta, disciplina, spirit de echipa;
- Stil de lucru: eficient, capacitate de a lucra in termene clar stabilite;
- Cunoasterea limbii engleze la nivel mediu;
- Obligatorie prezentarea unui portofoliu minim de siteuri web, bannere;

BENEFICII OFERITE

Full time/Program flexibil, atmosfera relaxata, conditii optime de lucru, posibilitati reale de invatare si avansare.
Salariu incepand cu 400 euro in functie de experienta, plus bonusuri in functie de realizari si capacitatea de lucru.

Companie cu activitate in domeniul dezvoltarii de site-uri, magazine virtuale si bloguri.