WEB Designer

InfoTurism Media srl

Job expirat

RESPONSABILITATI

- propune si implementeaza concepte grafice pentru website-uri, interfete web, bannere, machete print;
- acorda o atentie deosebita structurii logice (navigabilitate, accesibilitate, user friendly) a layout-urilor paginilor web;
- optimizeaza elementele grafice pentru o incarcare rapida;
- foloseste cod HTML/ CSS table-less;
- testeaza layout-urile pe versiuni multiple de browsere;
- lucreaza conform standardelor.

CERINTE

- studii superioare;
- cunostinte avansate Adobe Photoshop CS3/ CS4, Illustrator & Flash;
- cunostinte excelente HTML/XHTML, CSS;
- experienta si cunostinte privind caracteristicile specifice browserelor web (IE, Firefox, Chrome, etc.);
- experienta anterioara si portofoliu relevant;
- creativitate, atentie la detalii;
- bun comunicator, team player.

BENEFICII OFERITE

- mediu de lucru dinamic alaturi de o echipa tanara de profesionisti;
- oportunitatea perfectionarii si promovarii;
- recompensa materiala in concordanta cu nivelul profesional al ocupantului postului.

DESCRIEREA FIRMEI

InfoTurism Media - firma specializata pe servicii internet.