WEB DESIGNER

NETBRIDGE DEVELOPMENT

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Propune, creaza, analizeaza si implementeaza concepte grafice pentru website-uri, interfete web, bannere, machete print
- Conduce design-ul produselor companiei, in totalitatea lor, evaluand si imbogatind parametrii de utilizabilitate, unitarietate, navigabilitate, armonie, consistenta
- Optimizeaza elementele grafice pentru o incarcare rapida
- Foloseste cod HTML/ CSS table-less
- Testeaza layout-urile pe versiuni multiple de browsere
- Lucreaza conform standardelor

CERINTE

- Este pasionat de design-ul site-urilor Web, de creatia grafica, are gust si simt artistic si apetenta pentru calitate, simplitate si pertinenta
- Are experienta relevanta de minim 2 ani in design-ul specific domeniului Web, demonstrabila printr-un portofoliu relevant de lucrari, continand: creatie de layout si HTML pentru site-uri, bannere, elemente Flash, sigle, logo-uri, grafica, elemente de print
- Are cunostinte avansate Adobe Photoshop CS3/CS4, Illustrator si Flash
- Cunostintele excelente de HTML 4/5 si CSS sunt considerate un avantaj
- Are experienta si cunostinte privind caracteristicile specifice browserelor web
- Este un bun comunicator, isi transmite parerile in mod coerent si poate intelege asteptarile punctuale de la munca sa pentru a le traduce in elementele create
- De preferinta, are studii de specialitate in domeniul artei sau al arhitecturii
- creativitate, atentie la detalii
- bun comunicator, team player

BENEFICII OFERITE

- Un mediu de lucru modern sub aspectele conditiilor de munca, tehnologiei, metodologiei si produselor dezvoltate
- Pachet salarial motivant
- Oportunitati de dezvoltare personala si profesionala – instruiri si sesiuni de comunicari interne si externe, certificari, posibilitatea de implicare in planul tehnologic si de cercetare al companiei, in actiuni si campanii de Marketing

Suntem parte a grupului american de investitii New Century Holdings, unul dintre cei mai importanti investitori straini din Romania si avem o experienta de peste 6 ani in crearea de oportunitati pentru folosirea la maximum a internetului in Romania.

Ne propunem sa fim permanent in avangarda tendintelor pietei si a asteptatrilor clientilor nostri actuali sau potentiali

Suntem o echipa tanara care isi propune sa creasca valoarea companiei prin dezvoltarea de proiecte online si offline de calitate, bazandu-ne pe standardul ridicat al pregatirii noastre si totodata pe abordarea profesionista a managementului companiei.

Cultura noastra organizationala isi propune:

- sa ofere posibilitati de dezvoltare profesionala;

- sa extinda gradul de participare a angajatilor in procesul de luare a deciziilor;

- sa se sprijine in mai mare masura pe spiritul de echipa si pe recunoasterea contributiei individuale la efortul colectiv;

- sa stimuleze respectul reciproc intre manageri si subordonatii lor.