Web designer

NoRo Consulting Services

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea postului:
¿¿¿ Propune si implementeaza concepte de design pentru realizarea sau imbunatatirea site-urilor web (layout-uri, bannere, logo-uri, etc.) sau a aplicatiilor
¿¿¿ Identifica solutii tehnice pentru proiecte web, site-uri, prezentari, etc
¿¿¿ Conceptie grafica materiale publicitare, corporate identity (pliante, flyere, postere, mape prezentare, carti de vizita, etc.)
¿¿¿ Comunica cu celelalte departamente ale companiei pentru realizarea optima a solicitarilor acestora

CERINTE

Cerinte:
¿¿¿ Creativitate
¿¿¿ Experienta ca grafician
¿¿¿ Cunostinte avansate de Corel, Photoshop, Ilustrator, HTML, CSS
¿¿¿ Cunostinte de Dreamweaver si/sau Flash reprezinta un avantaj
¿¿¿ Cunostinte de teorie a designului, culorilor reprezinta un avantaj
¿¿¿ O intelegere minima in privinta aplicatiilor PHP/MySQL si preferabil experiente anterioare de lucru cu aplicatii CMS pe aceasta platforma
¿¿¿ Capacitatea de a comunica si de a lucra in echipa
¿¿¿ Prezentare si sustinere portofoliu lucrari
¿¿¿ Studii superioare, de preferat de specialitate

BENEFICII OFERITE

Oferta:
¿¿¿ pachet salarial atractiv
¿¿¿ cursuri de perfectionare

DESCRIEREA FIRMEI

Companie de recrutare si selectie personal.