Web Designer

S.C. Machteam Soft S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Lucreaza la crearea si/sau mentenanta interfetelor Web pentru unele dintre cele mai importante site-uri: comunicatedepresa.ro, comunicatemedia.ro, colegiimei.ro, prieteni.ro, jurnale.ro, sentimente.ro, weblog.ro, etc. Layout-urile nou-create trebuie sa respecte standardele Web moderne, sa fie accesibile, usor de utilizat, sa serveasca direct scopurile de marketing/business.

CERINTE

- Simt artistic si creativ bine dezvoltat;
- Cunostinte de baza de coloristica, compozitie;
- Cunostinte avansate de folosire a instrumentelor grafice (Adobe / Macromedia);
- Cunostinte de CSS/HTML;
- Portofoliul care ilustreaza experienta in domeniu;

BENEFICII OFERITE

- Prime pentru implicare, respectare deadline;
- Traininguri pentru formare profesionala, posibilitatea de a participa la triningurile organizate de NCH Academy;
- Conditii de lucru excelente intr-un mediu tanar si dinamic;
- Tichete de masa;

Misiunea noastra este sa implementam cele mai profesioniste servicii online in Romania, oferindu-le utilizatorilor toate conditiile pentru a profita la maxim de avantajele Internetului.
Compania reprezinta un jucator important pe piata de internet din Romania si detine in portofoliu nume de rezonanta.