Web Designer

SoftNet Development & Consulting S.A

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Realizare layout-uri
- Implementarea layout-urilor interfetelor web
Platformele software principale pe care ruleaza aplicatile sunt Java, Lotus Domino, Oracle

CERINTE

- Talent graphic (prezentare portofoliu)
- Cunostinte solide de Macromendia Fireworks, Adobe Photoshop, Corel Draw,
- Cunoasterea tehnologiilor HTML, CSS, XML, XSLT, Javascript,
- Cunostintele de Java (JSP, Servlets, STRUTS, TILES) si Flash reprezinta un plus,
- Abilitati de comunicare orala si in scris, lucru in echipa si flexibilitate,
- Adaptabilitate la schimbarea prioritatilor.

SoftNet Development & Consulting S.A. este o companie lider in dezvoltarea si implementarea de proiecte software si de consultanta in domeniul informatic, fiind primul IBM Premier Software Business Partner din Romania si un important partener Microsoft in domeniul Document Management.
Principala arie de interes o reprezinta proiectele de Document Management, Content Management, Internet Banking, arhivare de informatii si documente, ERP, consultanta, infrastructuri de comunicare electronica a informatiilor pentru organizatii de mari dimensiuni.
SoftNet Development & Consulting S.A. isi extinde major activitatea din septembrie 2006 si recruteaza web designer, experienta minim 2 ani.