Web designer/Graphic designer

SC TARGET INTERNATIONAL SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- propune si implementeaza concepte de design pentru realizarea sau imbunatatirea site-urilor web
- propune si implementeaza concepte de design pentru realizarea de cataloage de prezentare/flyere/brosuri
- realizeaza bannere simple/complexe sau rich-media
- realizeaza produse digitale care subliniaza identitatea vizuala a companiei (sigla, CD-uri de prezentare, newsletter-ul)
- comunica cu celelalte departamente ale companiei pentru dezvoltarea si implementarea proiectelor

CERINTE

- cunoasterea standardelor in vigoare cu impact asupra Internet-ului, precum si a specificului browser-elor celor mai des utilizate
- cunoasterea avansata a urmatoarelor limbaje de programare : HTML, XHTML, PHP, CSS,Javascript.
- Abilitati de utilizare a cel putin doua programe dintre urmatoarele : Adobe Photoshop, Corel DrawMacromedia Freehand, Adobe Illustrator, Adobe InDesign, Macromedia Director, Flash. (constituie avantaj cunoasterea urmatoarelor: Visual C++, Linux, Oracle Sql)
- Studii superioare
- minim 1 an experienta
- portofoliu de lucrari (vor fi prezentate 1-2 lucrari de referinta la interviu)
- limba engleza nivel avansat
- creativitate, organizare, seriozitate, atentie la detalii
- respectarea termenelor limita

BENEFICII OFERITE

- salariul se negociaza in cadrul interviului

DESCRIEREA FIRMEI

Dezvoltare si implementare proiecte