Web Designer

S.C. CYBER VISION S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

CANDIDATUL IDEAL:

- Simt estetic si creativate
- Familiar cu tendintele de dezvoltare a mediului online
- Cunostinte avansate de folosire a instrumentelor grafice (Adobe / Corel)
- Exemplificarea experientei in domeniu printr-un portofoliu sau prin joburi anterioare
- Un avantaj substantial constituie capacitatea de transpunere a conceptelor grafice in pagini web (HTML, CSS), precum si cunoasterea altor tehnologiilor spercifice dezvoltarii aplicatiilor web (PHP, MySQL, platforme CMS, SEO etc)

CERINTE

Acest job presupune lucrul la crearea si mentenanta interfetelor Web sau a altor concepte grafice. Layout-urile nou-create trebuie sa respecte standardele Web moderne, sa fie accesibile, usor de utilizat, sa servasca direct scopurile proiectului.
Pentru aceasta pozitie, accentul se pune pe partea grafica. Capacitatea de a lucra si la alte parti din dezvoltarea unui proiect este desigur apreciata.

BENEFICII OFERITE

Beneficii:
- Flexibilitate mare in ceea ce priveste programul de lucru
- Posibilitatea de a lucra atat la sediul firmei cat si la distanta (de acasa)
- Posibilitatea de a te implica in variate proiecte ale firmei pentru a dobandi aptitudini noi
- Conditii de lucru excelente intr-o comunitate tanara si flexibila
- Participarea la traininguri si semninarii

Cyber Vision este specializata pe dezvoltarea aplicatiilor web si promoveaza cele mai bune practici in mediul online. Proiectele propuse sunt realizate folosind cele mai noi tendinte in domeniu, avand finalitatea ca scop principal.