Web-designer

X Media Agency Consulting

Job expirat

RESPONSABILITATI

Se cauta o persoana creativa care sa fie familiarizata cu utilizarea programelor Adobe Photoshop si Flash Professional (8) pentru realizarea de site-uri.

Ca responsabilitati avem:
Terminarea la timp a lucrarilor in curs.
Respectarea termenelor impuse.
Realizarea unor lucrari de calitate care sa treaca testele impuse de www consortium si normele interne de lucru.

CERINTE

Cunostinte de editare si prelucrare de imagini folosind programul Adobe Photoshop.
Cunostinte de realizare a unui layout de site cu si fara asistenta unui editor vizual.
Cunostinte de realizare de animatii cu ajutorul programului Flash Professional reprezinta un avantaj.
Cunostinte despre optimizarea pentru motoare de cautare reprezinta un avantaj.
Cunostinte de folosire a unui program de grafica vectoriala reprezinta un avantaj.

Imaginatie si creativitate.
Atentie la detalii.
Studiile cu profil artistic reprezinta un avantaj.

BENEFICII OFERITE

Salariu atractiv influentabil de performante, viteza de lucru si nivelul de satisfactie al clientului.
Ocazia de a lucra intr-o echipa tanara, in formare.
Ocazia de a se dezvolta intr-un domeniu cu perspective de viitor.

X Media este o companie de nivel mic care a intrat in domeniul Internet/NewMedia in anul 2003. In momentul de fata ne ocupam cu tot ce inseamna serviciile de publicitate online printre care:
-realizarea de website-uri
-conceperea si realizarea de banner-e animate
-gazduirea de website-uri
-promovarea si optimizarea SEO a site-urilor
cat si servicii de tipografice pintre care:
-conceperea si tiparirea de brosuri, fluturasi, calendare, agende, carti de vizita.
Pentru mai multe detalii www.xma.ro