Web designer

Synco Telecom SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Se va lucra in principal la dezvoltarea filebox.ro . Filebox.ro este unul din cele mai populare servicii romanesti, cu peste 1 mil vizitatori unici lunar.

- propune si implementeaza concepte de design pentru realizarea sau imbunatatirea site-urilor web actuale si viitoare
- realizeaza bannere simple sau rich-media
- realizeaza produse digitale care subliniaza identitatea vizuala a companiei (sigla, CD-uri de prezentare, newsletter-ul)
- modifica textele de pe web site-uri in colaborare cu echipa editoriala
- comunica cu celelalte departamente ale companiei pentru realizarea optima a solicitarilor acestora
- job-ul implica prezenta on site, si program full time. Job-ul este pretabil si pentru studenti care necesita rareori prezenta la scoala, fiind posibila recuperarea orelor nelucrate ulterior.

CERINTE

- cunoasterea standardelor in vigoare cu impact asupra Internet-ului, precum si a specificului browser-elor celor mai des utilizate
- experienta in programarea : HTML, CSS, Javascript.
- experienta in crearea de grafica cu : Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, Flash.
- portofoliu de lucrari
- limba engleza ? nivel avansat
- creativitate, organizare, seriozitate, atentie la detalii
- respectarea termenelor limita

ATENTIE: se va lucra la unul din cele mai populare site-uri din Romania ( in primele 20 ). Este necesar talent si experienta in dezvoltarea serviciilor de un numar mare de vizitatori ( serviciul nostru are >2 milioane lunar ). Daca singura experienta pe care o ai este de dezvoltare a site-urilor personale sau statice in HTML, inca NU esti pregatit pentru acest job.

BENEFICII OFERITE

- salariul se negociaza in cadrul interviului, in functie de portofoliu

Furnizor de servicii de internet pentru utilizatori casnici prin retea proprie fibra optica/cabluri cupru.
Datorita serviciilor de calitate si politicii agresive de promovare compania a reusit sa se impuna pe intreaga arie de acoperire ca si furnizor principal.
Pentru 2006 target-ul este de crestere a cifrei de afaceri si a portofoliului de clienti cu minim 200%.