WEB DESIGNER

Magnetique Marketing SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Realizeaza conceptele vizuale pentru proiecte din portofoliu
- Executa vizualul avand mereu in vedere brief de proiect-
- Ofera mentenanta proiectului dezvoltat dpdv design

CERINTE

- Studii superioare in curs sau terminate
- Minim 1-2 ani experienta pe o pozitie similara, intr-o echipa cu minim 2 persoane;
- Experienta de lucru dovedita (prezentata prin portofoliu) in programe de grafica (suita Adobe), prelucrare si optimizare imagini pentru web;
- Creativitate, know-how in mediul online (cunostinte web 2.0 reprezinta un plus)
- Abilitati de comunicare, spirit analitic, team player
- Cunostinte tehnice HTML, CSS reprezinta un plus

BENEFICII OFERITE

- Posibilitatea de dezvoltare personala in cadrul unei echipe tinere si dinamice;
- Oportunitati de avansare;
- Pachet salarial atractiv.

Magnetique Marketing – reprezinta unul dintre cei mai dinamici si inovatori publisheri online din Romania si detine in portofoliu sau nume de rezonanta pe piata de reviste online din Romania precum:
- Stiletto.ro (primul portal de fashion & beauty din Romania),
- iDieta.ro (cea mai numeroasa si mai activa comunitate de femei din Romania), site aflat, inca de la lansare, pe primele locuri in trafic.ro si in top 3 publicatii de profil, in ultimul an,
- MenReport.ro (primul portal de life-style masculin din Romania).
- Notoriu.ro (medi, business & advertising)

In 2007, printre proiectele Magnetique se numara si realizarea portalului de entertainment MyKiss.