Web designer

Web4Design

Job expirat

RESPONSABILITATI

- propune si implementeaza concepte de design pentru realizarea sau imbunatatirea site-urilor web
- cunostinte bune de HTML/JavaScript/AJAX/CSS/XML/SEO
- cunostinte solide de PHP (4 si 5)/MySQL
- experienta in dezvoltarea de aplicatii HTML/JavaScript/AJAX/CSS/XML/SEO
- imbunatatirea performantele aplicatiilor
- participarea, in cadrul echipei, la dezvoltarea produselor software
- implicare pe parcursul intregului ciclu de viata al produsului software
- rezolvarea eventualelor probleme tehnice aparute

CERINTE

- cunoasterea standardelor in vigoare cu impact asupra Internet-ului, precum si a specificului browser-elor celor mai des utilizate
- Abilitati de utilizare a cel putin doua programe dintre urmatoarele : Adobe Photoshop, Paint Shop Pro, Macromedia Freehand, Adobe Illustrator, Corel Draw, Adobe PageMaker, Adobe InDesign, MS Powerpoint, Macromedia Director, Flash.
- creativitate, organizare, seriozitate, atentie la detalii
- respectarea termenelor limita
- sa fii un bun profesionist - sa lucrezi eficient si de calitate, ceea ce stii sa faci, sa faci bine.
- sa fii serios - sa respecti termenele si sa tratezi proiectee cu seriozitate

BENEFICII OFERITE

- lucru intr-o echipa de profesionisti
- salariu motivant bazat pe performanta si proiecte
- posibilitati de avansare extrem de rapide
- prime pentru implicare, respectare deadline
- puteti lucra oriunde doriti (acasa, la servici etc)

Obiectul de activitate al companiei il reprezinta dezvoltarea si implementarea aplicatiilor Internet in sectorul web design, al graficii multimediale, in programare pe internet si in web marketing.

Compania ofera tuturor elevilor, studentilor sau absolventilor de facultate o ocazie financiara unica part time, full time, lucrand de acasa sau oriunde pentru realizarea de aplicatii web customizate, dezvoltare web si management (sisteme de comert electronic, pagini web).

Serviciile oferite pot fi integrate in pachete complexe de solutii « la cheie », care se implementeaza dupa o analiza atenta a obiectivelor si cerintelor clientului.

Alatura-te echipei noastre entuziaste si dinamice pentru dezvoltarea ta profesioanala