Web Designer

SENIOR INTERACTIVE

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Participa la realizarea proiectelor (productie – HTML, CSS, Flash);
- Intretinerea proiectelor din portofoliul propriu;
- Realizarea si implementarea de layout-uri (propuneri grafice) pentru proiecte curente si potentiale (website-uri, newlettere, CD-uri interactive, aplicatii, bannere, etc);
- Lucreaza in echipa pentru realizarea proiectelor care presupun componente software (programare php, action script, baze de date); este responsabil pentru realizarea template-ului de proiect HTML/CSS conform recomandarilor primite de la echipa de dezvoltare.

CERINTE

- Studii superioare in curs sau terminate (reprezinta un plus studii relevante pentru domeniul comunicarii / arte vizuale);
- Minim 2 ani experienta pe o pozitie similara, intr-o echipa cu minim 2 persoane;
- Cunostinte de Flash (CS3 sau CS4); cunostintele de Action Script reprezinta un plus;
- Nivel foarte bun de cunostinte de dezvoltare proiecte web (HTML, CSS, Flash); lucru cu tabele, frame-uri, form-uri; CSS: definirea si aplicarea unui stil;
- Experienta de lucru dovedita in programe de grafica (Adobe Photoshop, Fireworks, Illustrator); prelucrare si optimizare imagini pentru web;
- Cel putin proiecte de dimensiune medie, realizate singur sau coordonand o echipa, din faza de proiect pana la finalizare;
- Nivel cel putin mediu de cunoastere a limbii engleze – vorbit si scris.

BENEFICII OFERITE

- Posibilitatea de dezvoltare personala in cadrul unei echipe tinere si dinamice;
- Oportunitati de avansare;
- Evaluare profesionala la 12 luni;
- Pachet salarial atractiv.

Senior Interactive este o agentie full-service de comunicare online. Principalele servicii oferite sunt: consultanta si strategia de comunicare online, mecanisme de campanii online, web design si web development, integrare cu campanii si promotii offline, search engine optimization, dezvoltarea de advergames si online media planning. Senior Interactive este o companie membra a Senior Group.

Printre cei ce au ales sa foloseasca serviciile Senior Interactive se numara: Alexandrion Romania, Gazeta Sporturilor (Unlimited Sport Media), Heineken Romania, Henkel Romania, Koh-I-Noor Romania, Philip Morris Romania, Renault Romania, RTR (Renault Technologie Roumanie), Romconstruct, Solvay Pharmaceuticals, Unilever SCE, Wrigley.

Pentru mai multe informatii, va invitam sa vizitati www.seniorinteractive.ro