Web designer

Magenta Advertising

Job expirat

RESPONSABILITATI

Web designer este o pozitie in cadrul departamentului de design, cu responsabilitati in crearea si realizarea proiectelor online si offline ale firmei:
- crearea conceptelor grafice
- realizarea layout-urilor HTML
- realizarea animatiilor si a elementelor interactive in Flash
- realizarea machetelor pentru materiale tiparite, pregatirea pentru tipografie.

CERINTE

Studii superioare
Experienta minim 2 ani
Portofoliu relevant
Cunostinte Abobe Photoshop, Illustrator, Indesign, Flash, Actionscript, HTML, JavaScript, CSS, XML
Creativitate, seriozitate, capacitate de lucru in echipa.

BENEFICII OFERITE

Negociabil: Salariu fix + masa de pranz + abonament telefon mobil + card servicii medicale in cadrul unei clinici private.

Magenta Advertising este o agentie full-service care combina talentul unui studio de design, expertiza in marketing a unei agentii de publicitate, talentul de comunicare al unei companii de relatii publice si cunostintele tehnice ale unei firme dezvoltatoare de siteuri web.

Magenta Advertising pune la dispozitia clientilor sai servicii integrate in domeniile marketingului, publicitatii, solutiilor web si promovarii online.

Mai multe detalii puteti gasi la adresa www.magenta-advertising.ro.