Web designer

Trafic.ro

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Participa la sedintele de creatie;
- Pe baza specificatiilor primite realizeaza layout-uri;
- Realizeaza layout-uri pentru materiale de promovare offline.

CERINTE

Cautam o persoana dinamica, creativa, pasionata de cultura informatica, pentru a se alatura echipei noastre de creatie.
Profilul candidatului ideal: persoana entuziasta, motivata de activitatea in echipa, interesat sa transpuna specificatiile primite intr-o forma grafica cat mai atractiva.

-Cunostinte: Adobe Photoshop si Adobe Illustration, Macromedia Dreamweaver;
-Cunostinte de ergonomie, web usability si tendinte actuale.
-Notiuni de nivel mediu de CSS si HTML pentru o buna colaborare cu integratorul. Constituie avantaj cunostintele avansate de HTLM, CSS si Smarty template.

Va fi apreciata disponibilitatea candidatilor de prezentare a unui portofoliu in cadrul interviului.

BENEFICII OFERITE

-salariu motivant
-tichete de masa
-bonus de performanta

Trafic.ro, serviciu de analiza a traficului pe internet, este lider pe segmentul monitorizarii audientei online din Romania.

Trafic.ro auditeaza cele mai importante site-uri .ro si furnizeaza date statistice relevante pentru intreaga populatie online a tarii, oferind si un clasament general al siteurilor inscrise, dar si clasamente pe domenii de activitate.

Trafic.ro este unul dintre promotorii dezvoltarii internetului romanesc, fiind singurul serviciu gratuit de acest gen din Romania care a reusit sa se impuna ca un barometru al pietei online romanesti.