Web Designer

12silence software s.r.l.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Designul si implemetarea acestuia folosind CSS sau xHTML (cunostinte avansate html); Validare w3
- Update si modificari la template-urile deja existente;
- Sugestii privind imbunatatirea paginilor existente;
- Conceperea, designul si producerea de la 0 a site-urilor;
- Conceperea si producerea de bannere si animatii Flash;
- Prelucrare de imagini.

CERINTE

- Cunostinte avansate de Adobe Photoshop, Macromedia Dreamweaver, Flash (Action Script), HTML , CSS.

- Pentru clientii nostri, companii nationale si internationale, seriozitatea serviciilor noastre este un element determinant. Din acest motiv seriozitatea angajatilor si a colaboratorilor 12silence software trebuie sa se ridice la standarde maxime.

- Calitati personale: creativitate, responsabilitate, entuziasm, devotament, perseverenta, disciplina, spirit de echipa;

- Stil de lucru: eficient, capacitate de a lucra in termene clar stabilite;

- Cunoasterea limbii engleze la nivel mediu; cunoasteara altor limbi straine (nivel mediu) constituie un avantaj (franceza, germana);

- Obligatorie prezentarea unui portofoliu minim de siteuri web, propuneri, printrui, bannere (de preferat sa le treceti in CV sau scrisoarea de intentie). Nu este necesar ca portofoliul sa fie public, poate fi prezentat pe suport CD, se accepta orice fel de creatii grafice.

BENEFICII OFERITE

Full time/Program flexibil, atmosfera relaxata, conditii optime de lucru, posibilitati reale de invatare si avansare.
Salariu oferit in functie de experienta, plus bonusuri in functie de realizari si capacitatea de lucru.

12Silence Software Romania ofera servicii software de calitate, certificate ISO9001, dezvoltare de aplicatii web, desktop sau mobile,solutii CMS si CRM, web hosting, web design si optimizare SEO.