Web designer

Creston International srl

Job expirat

RESPONSABILITATI

- propune si implementeaza concepte de design pentru realizarea sau imbunatatirea site-urilor web
- realizeaza bannere simple sau rich-media
- realizeaza produse digitale care subliniaza identitatea vizuala a companiei (sigla, CD-uri de prezentare, newsletter-ul)

CERINTE

- cunoasterea standardelor in vigoare cu impact asupra Internet-ului, precum si a specificului browser-elor celor mai des utilizate
- cunosterea temeinica a : HTML, CSS
- cunoasterea Javascript este considerat un plus
- experienta in utilizarea : Dreamweaver, Adobe Photoshop
- experienta lucru cu: Corel Draw, Adobe InDesign, Flash este considerata un plus
- portofoliu de lucrari
- limba engleza
- creativitate, organizare, seriozitate, atentie la detalii
- respectarea termenelor limita

BENEFICII OFERITE

- salariul se negociaza in cadrul interviului, in functie de portofoliu

Creston International activeaza in domeniul web design-ului si dezvoltarii de proiecte web, folosind cele mai noi tehnologii. Ne adresam atat pietei romanesti cat si internationale, prin intermediul partenerilor nostri externi.