Web designer

SC X MEDIA AGENCY CONSULTING SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- realizeaza site-uri web
- propune si implementeaza concepte de design pentru realizarea sau imbunatatirea site-urilor web
- realizeaza bannere simple sau rich-media
- realizeaza produse digitale care subliniaza identitatea vizuala a companiei (sigla, CD-uri de prezentare, newsletter-ul)
- modifica textele de pe web site-uri in colaborare cu echipa editoriala
- comunica cu celelalte departamente ale companiei pentru realizarea optima a solicitarilor acestora

CERINTE

-abilitati de utilizare a urmatoarelor programe necesare realizarii de web site : Php + MySq, Html, Adobe Photoshop, Macromedia Director, Flash, etc.
- creativitate, organizare, seriozitate, atentie la detalii.
- respectarea termenelor limita.

BENEFICII OFERITE

- salariul se negociaza in cadrul interviului, in functie de portofoliu

Agentie de publicitate. Activitati principale: realizare, administrare, gazduire si promovare website-uri; servicii tipografice; aplicatie online de preluare anunturi de mica si mare publicitate.