WEB DESIGNER

SC WEB ACTIV

Job expirat

RESPONSABILITATI

- realizarea de concepte si design pentru layout-uri web (site-uri de prezentare, magazine virtuale)

- realizarea de bannere rich-media , alte produse digitale (identitate/logo, cd-uri de prezentare)

CERINTE

- cunostinte avansate de grafica: PhotoShop; Macromedia Flash
- cunostinte avansate de: HTML
- bun desenator
- persoana creativa, organizata, serioasa, care acorda atentie detaliilor, capabila sa lucreze cu deadline-uri
- cunostinte de limba engleza
- experienta anterioara in domeniu ¿ minim 1 an

Constituie avanataj:
- cunostintele de: Corel, Photoshop, Actionscript Flash, CSS
- portofoliu reprezentativ

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial in functie de experienta si abilitati; bonusuri in functie de realizari.

WebActiv este o companie romaneasca, formata dintr-o echipa tanara si dinamica. Scopul nostru este sa ocupam un loc important pe piata serviciilor IT, in domeniul solutiilor software integrale, bazate pe arhitectura web.
Lucram alaturi de parteneri cu experienta dovedita. Avem experienta multor proiecte reusite bazate pe valorile noastre: seriozitate, calitate si viteza in executie.