WEB DESIGNER

NET ROM TEAM SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- realizare de template-uri pentru site-uri, newslettere, print
- grafica pentru bannere; aplicatii software; materiale promotionale, etc.
- oferim stabilitate si un mediu de lucru creativ si motivant cat si sansa de a lucra la proiecte invovative, nu va veti limita avand posibilitatea sa definiti noi concepte pentru componentele grafice

CERINTE

- creativitate, initiativa, atitudine proactiva si minutioasa
- cunostinte de baza de coloristica, compozitie, functionare a Internetului, etc
- cunostinte avansate de programe de grafica (Flash, Photoshop sau Gimp, Corel sau Illustrator, Inkscape, eventual Macromedia Fireworks)
- cunostinte de HTML, CSS

Constituie avantaj:
- absolvent al facultatii de arte plastice/arhitectura/design
- experienta intr-o pozitie similara
- portofoliul care ilustreaza clar abilitatile reprezinta un real avantaj

BENEFICII OFERITE

Beneficii:
- lucrul intr-o echipa de profesionisti
- posibilitatea de a va construi o cariera
- salariu motivant
- tichete de masa
- teambuilding

NET ROM TEAM reprezinta un jucator important pe piata de Internet din Romania, fiind prezenta pe Internet inca din anul 2001 si avand peste 300 de site-uri lansate. Echipa noastra este apta sa dezvolte solutii web profesionale, activitati de promovare pe web, proiecte tip e-commerce pentru partenerii locali si straini