Web designer

OpenLink Networks

Job expirat

RESPONSABILITATI

- realizarea de concepte si design pentru layout-uri web (site-uri de prezentare, magazine virtuale)
- realizarea de bannere rich-media , alte produse digitale (identitate/logo, cd-uri de prezentare)

CERINTE

- cunostinte avansate de grafica: PhotoShop; Macromedia Flash
- cunostinte avansate de: HTML
- bun desenator
- persoana creativa, organizata, serioasa, care acorda atentie detaliilor, capabila sa lucreze cu deadline-uri
- cunostinte de limba engleza
- experienta anterioara in domeniu ¿ minim 1 an
Constituie avanataj:
- cunostintele de: Corel, Actionscript Flash, CSS
- portofoliu reprezentativ.

BENEFICII OFERITE

- Salariu oferit: negociabil.

Suntem OpenLink Networks, o echipa de experti in dezvoltarea de site-uri web si de strategii de publicitate si marketing online. In cei trei ani de activitate, am avut curajul sa punem in practica si cele mai indraznete idei, ramanand fideli propriei noastre viziuni asupra spatiului web. Iar recunoasterea nu a intarziat sa apara:
creativitatea, originalitatea si talentul pe care le-am investit ne-au adus premiile \"Cel mai bun site de comert electronic\", in cadrul Festivalului Internetics 2002, si respectiv \"Cel mai bun site de servicii financiare\", in editia 2003 a aceluiasi concurs.
Acum, suntem in cautarea unui web designer talentat, serios si dornic de a evolua in cadrul companiei noastre.
Daca pui pasiune in ceea ce faci si vrei sa lucrezi intr-o companie cu experienta, atunci te asteptam in echipa Openlink!