Operator magazin online

ELECTROCASNICE SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- buna cunoastere a limbii romane;
- studii finalizate;
- cunostinte foarte bune de operare PC (excel - nivel mediu);
- abilitati de organizare si prioritizare;
- atentie la detalii si viteza in tehnoredactare
- realizeaza bannere simple sau rich-media
- realizeaza produse digitale care subliniaza identitatea vizuala a companiei (sigla, CD-uri de prezentare, newsletter-ul)
- modifica textele de pe web site-uri in colaborare cu echipa editoriala
- comunica cu celelalte departamente ale companiei pentru realizarea optima a solicitarilor acestora

CERINTE

- cunoasterea standardelor in vigoare cu impact asupra Internet-ului, precum si a specificului browser-elor celor mai des utilizate
- Abilitati minime de manipulare a imaginilor
introducere, prelucrare, validare informatii despre produsele puse in vanzare pe www.pentrubucatarii.ro si actualizare permanenta a produselor puse in vanzare pe site
- documentare pentru fiecare produs, in scopul completarii informatiilor despre acesta, folosind resurse online (site-uri de specialitate) si cataloage tiparite
- minim 1 an experienta daca exista este binevenita
- limba engleza
-Rapiditate si eficienta la cautarea pe Internet
- creativitate, organizare, seriozitate, atentie la detalii
- respectarea termenelor limita

BENEFICII OFERITE

- salariul se negociaza in cadrul interviului,

ELECTROCASNICE SRL este o companie privata cu capital 100 % romanesc, este o societate cu activitate de peste 20 de ani in domeniul comertului cu produse electrocasnice si electronice. Din 2015 ne-am concentrat si pe vanzarea online a produselor din portofoliul nostru, o parte din acestea se pot vizualiza si pe site-ul www.pentrubucatarii.ro