WEB DESIGNER

LIGA WEB DEVELOPMENT S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- dezvoltare siteuri web,
- dezvoltare aplicatii web,
- dezvoltare aplicatii mobile
- asigurarea proceselor de mentenanta

CERINTE

- 1 - 2 ani experienta pe o pozitie similara
- Studii superioare, de preferat facultate de profil (Arte sau echivalent)
- Creativitate, imaginatie, buna cunoastere a tendintelor actuale de design
- Cunostinte de Adobe Photoshop, Illustrator, Corel Draw
- Portofoliu de lucrari
- Limba engleza, nivel mediu (scris, citit)
- Cunostinte HTML si CSS

Candidatul ideal:

- Creativitate
- Capacitate de sinteza si analiza
- Adaptabilitate la tehnologiile noi
- Atentie la detalii
- Capacitatea de a comunica productiv cu ceilalti membri ai echipei

BENEFICII OFERITE

- Mediu de lucru placut, intr-o echipa dinamica
- Pachet salarial atractiv, care evolueaza in functie de rezultate
- Proiecte diversificate
- Noi provocari, oferind posibilitatea de dezvoltare pe plan profesional

Ne poti trimite C.V.-ul pe adresa de email hello@ligaweb.ro

LIGA WEB DEVELOPMENT ofera servicii de web design, dezvoltare pagini web, design logo (sigla firma), creare site de prezentare, creare CMS - administrare site, design materiale publicitare.