Web designer

Zed Web Solutions

Job expirat

RESPONSABILITATI

Daca te consideri o persoana inteligenta, creativa si dornica de performanta te invitam sa te alaturi echipei noastre.

- persoana creativa, cu simtul culorilor, team pleayer, dornica de a se dezvolta profesional;
- reprezinta un avantaj studii superioare in domeniu (in curs sau finalizate)

Responsabilitati:
- creaza, propune si realizeaza layout-ul / design-ul paginilor web
- creaza elemente grafice
- realizeaza concepte si layout-uri grafice bazate pe diverse specificatii
- implementeaza layout-uri grafice in HTML5 / CSS3
- ocazional, creaza design-ul pentru logo-uri si/sau materiale printabile - brosuri, pliante, flyere, carti de vizita

CERINTE

- cunostinte bune de Adobe Photoshop si/sau Illustrator
- cunostinte de HTML5 si CSS3
- sa fie la curent cu ultimele trenduri si tehnologii in materie de design web
- cunostinte bune de UID (user interface design) si design grafic
- persoana creativa orientata catre soluti
- capacitatea de gestionare a timpului si de indeplinirea cu succes a sarcinilor

Reprezinta un plus:

- experienta in design grafic pentru interfete mobile
- cunostinte despre jQuery
- cunostinte despre Bootstrap

BENEFICII OFERITE

- Salariu motivant (in functie de cunostinte si experienta);
- Conditii de lucru excelente intr-un mediu tanar si dinamic;
- Posibilitatea dezvoltării unei cariere in domeniu si posibilitati de avansare;
- Training si coaching continuu in cadrul companiei;

Zed Web Solutions este furnizor de servicii I.T. in Romania. Oferim servicii de de gazduire web si inregistrare domenii, arhivare electronica, management si eficientizarea solutiilor I.T. pentru clienti din Romania si Europa.