WEB CONTENT EDITOR

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Principalele responsabilitati:
- redactare unor articole cu teme diverse pe site-urile stabilite/proiect;
- monitorizare zilnica a temelor de interes legate de domeniul fixat;
- moderare (validare) a comentariilor pe site-urile precizate/ proiect, raspunsuri la comentariile utilizatorilor, dar si comentarii pe alte site-uri de profil;

CERINTE

- cunoastere a mediului online si a notiunilor de social media si networking
- calculator personal si conexiune Internet;
- folosirea limbii romane la parametri jurnalistici;
- cunostinte limba engleza;
- abilitati de comunicare online;
- eficienta, atentie la detalii, creativitate, initiativa si capacitate decizionala;
- experienta in administrarea unui BLOG constituie un avantaj;
- respecta regulile stabilite de editare si structurare a articolelor
- respecta termenele limita in toate activitatile implicate in publicarea unui articol pe site

Candidatul ideal trebuie sa fie pasionat, aproape dependent de internet. Sa-i placa socializarea in mediul virtual, sa nu intampine probleme de comunicare in scris sau verbal. Eficienta este cuvantul cheie, fiindca nu e vorba, totusi, de „ars vremea pe net”.

CV standard iar scrisoarea de intentie va fi inlocuita de o succinta povestire a unei experiente proprii, o intamplare petrecuta in spatiul virtual.