VOPSITOR

SC NMC STIL DISTRIBUTION SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

• executa proceduri de debitare si debavurare a materiilor prime;
• introduce materia prima in presa si realizeaza produsul finit;
• ambaleaza produsele finite;
• foloseste corect echipamentele tehnice încredintate, preocupându-se permanent de buna lor functionare;
• indeplineste la timp a comenzile încredintate, cu respectarea cerintelor de calitate pentru produsele executate;
• controleaza calitatea produselor executate;
• evita risipa de materiale, combustibili, energie, etc, precum si înlaturarea oricarei neglijente in pastrarea si administrarea bunurilor;
• nu procedeaza la scoaterea din functiune, modificarea sau schimbarea dispozitivelor de securitate ale masinilor, utilajelor si utilizeaza corect aceste dispozitive;
• va purta echipamentul individual de protectie conform scopului pentru care a fost acordat;
• nu va lasa fara supraveghere masinile în functiune;
• nu va parasi locul de munca in timpul programului, fara anuntarea in prealabil a sefului ierarhic;
• mentine ordinea si curatenia la locul de munca;
• respecta deciziile conducerii societatii;
• indeplineste sarcinile profesionale stabilite de sefii ierarhici;
• executa la termen si de buna calitate sarcinile trasate;
• executa sarcini de serviciu in afara responsabilitatilor postului ocupat, la solicitare de catre superiorul direct si nu numai, in situatii speciale(urgenta, situatii de criza, etc)
• semneaza zilnic condica de prezenta atat la incepere cat si la incetarea programului de lucru;
• respecta programul de lucru, foloseste eficient timpul de lucru, se prezinta la serviciu apt de munca;
• raspunde disciplinar, civil, material si penal, pentru pagubele provocate societatii prin executarea defectuoasa a atributiilor sau prin neexecutarea acestora.
-utilizeaza si intretine utilajele, instalatiile si echipamentele cu care lucreaza:
-pregateste materialele de vopsire:
-efectueaza lucrarile de vopsire si de retusuri

CERINTE

-corectitudine, tenacitate, seriozitate, atitudine principiala si amiabila in relatiile cu oamenii
-rezistenta la oboseala si solicitari efective.
-acordare si transmitere de informatii;
- planificare si organizare a operatiilor si activitatilor;
- deprinderea de a lucra in echipa;

BENEFICII OFERITE

se discuta la interviu

SC NMC STIL DISTRIBUTION SRL este specializata in productia, importul si comercializarea materialelor pentru finisaj in constructii: tavane si baghete din polistiren, plinte universale din PVC si accesorii, tapet, autocolant, profile si praguri de trecere din AL-PVC, parchet, lambriu, elemente arhitectonice usoare, profile decorative etc.