VOICE ENGINEER

New Com Telecomunicatii SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Intretine, opereaza si monitorizeaza echipamentele si serviciile de telefonie.
- Creeaza proceduri si documente referitoare la implementarea solutiilor tehnice si la modul de configurare a acestora.
- Realizeaza rapoarte de activitate conform cerintelor superiorilor
- Realizeaza si implementeaza solutii particulare de voce pentru clientii B2B.

CERINTE

- Absolvent: Telecomunicatii, Automatica, Electronica sau similare.
- Experienta anterioara intr-o companie din domeniul telecomunicatiilor
constitue un avantaj.
- Experienta in lucrul cu echipamente de telefonie si in special cu Centrale Ericsson, CISCO AS 5350 si AS 5400, IP PBX Asterisk, SER
- Cunoasterea protocoalelor SS7, ISDN, SIP
- Cunostinte minime de SQL.
- Cunostinte de retelistica (cablare, routere, switchuri) si hardware
- Limba engleza - nivel avansat
- Orientat pentru lucrul in echipa, precis, atent la detalii, raspunzator pentru finalizarea cu succes a sarcinilor primite.
- Constituie un avantaj cursurile CISCO (CCNA, CCVP), eventual cu
experienta.

BENEFICII OFERITE

- Excelenta oportunitate de dezvoltare.
- Salariu atractiv in functie de cunostinte si experienta.

DESCRIEREA FIRMEI

Bun venit in cea mai mare familie digitala din Romania.

Am reusit sa integram cele mai multe retele locale, tehnologia facand ca Bucurestiul sa fie un cartier din Timisoara, Clujul sa fie la doi pasi de Iasi, de unde te intorci iar in Bucuresti, de data asta trecand prin noul sector Brasov. Sistemul modular iti permite sa ai putere si libertate de miscare in cadrul retelei exact ca la tine acasa. Intra in retea si tine-te bine. Unde-s multi, viteza creste. Pe net, sau pe toate celelalte la un loc: internet, televiziune, telefonie, interviziune, digifonie, telenet. Stop. Vorbeste reteaua fara noi. Bucuresti, un mic cartier din Timisoara? Deocamdata schimba cablurile din casa cu teava adevarata si imagineaza-ti ce poti face mai departe pe alese! Injoy!

Familia INJOY, cea mai mare familie.
www.injoy.ro