VIDEO EDITOR

KANAL D (S.C. DOGAN MEDIA INTERNATIONAL S.A.)

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Pregateste versiunea finala a unui material filmat si a unei casete video, pentru emisie;
- Aranjeaza cadrele, modifica si imbunatateste calitatea imaginilor, adauga efecte speciale daca este cazul;
- Editarea sunetului poate implica potrivirea sunetului la imagini, fixarea nivelurilor de sunet, pregatirea noilor coloane sonore si a mixajelor de sunet. Pentru unele productii, editorii mixeaza sunetele si adauga muzica, zgomot de fond, efecte speciale sau narari;
- Munca implica o stransa colaborare cu Producatorii.

CERINTE

- 1- 3 ani experienta in domeniul televiziunii, pozitie similara;
- Are cunostinte de lucru in medii lineare si non lineare si diferite formate ale casetelor video;
- Foarte bune cunostinte privind echipamentul si softurile utilizate in editarea video: Avid/ Velocity/ Final Cut/ After Effects;
- Nivel mediu de utilizare a limbii Engleze;
- Cunostintele de utilizare a unei camere video reprezinta un avantaj;
- Foarte buna acuitate vizual- cromatica, bun nivel al atentiei concentrate, gandire tehnica, acorda atentie detaliilor, abilitatea de a respecta in mod constant termenele- limita stranse, abilitatea de a preveni stresul si oboseala, abilitati de lucru in echipa.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial competitiv;
- Conditii ergonomice si moderne de lucru;
- Atmosfera dinamica si stimulativa.

Dogan Media International este cel mai mare grup media din Turcia, cu un portofoliu care include titluri ca CNN Turk, Kanal D, Hürriyet, Milliyet sau Turkish Daily News. CNN Turk este detinut in parteneriat cu AOL Time Warner. Pe piata muzicala, Dogan Group este partener BMG, un grup din trustul german Bertelsmann AG.
Primul pas pe care Dogan il face in Romania este investitia in postul TV de divertisment, KANAL D.