Sales Account Executive

Guard One Alarm Systems

Job expirat

RESPONSABILITATI

Realizarea targetelor de vanzari si dezvoltarea retelei de clienti la nivel regiunii alocate pe segmentele: retail, persoane fizice, business si industrial;
Identificarea oportunitatilor de afaceri atat la clienti noi cat si la clientii existenti;
Participarea alaturi de echipa tehnica la intocmirea ofertelor;
Prezinta si sustine oferta catre clientii finali, negociaza clauzele contractuale pana la semnarea contractului;
Urmarirea derularii contractelor cu clientii din portofoliul alocat, cresterea gradului de satisfactie al acestora, si colectarea debitelor la termenele contractuale;
Participa saptamanal in sedintele operationale si completeaza rapoarte de activitate periodice;
Analizeaza in permanenta competitia si oportunitatile de afaceri si propune metode de crestere a cotei de piata si de diversificare.

CERINTE

Absolvent studii superioare (electronic sau comercial) constituie un avantaj;
Minim 2 ani experienta in domeniul vanzarilor directe catre clienti B2B si privat;
Rezultate si performante demostrabile;
Experienta in vanzarea de sisteme si solutii de securitate, monitorizare si paza constituie un avantaj;
Abilitati de comunicare foarte bune, de negociere si orientare catre client;
Excelente abilitati interpersonale;
Atitudine pozitiva si proactiva, creativitate, gandire ‘out-of-the-box’;
Responsabilitate si capacitatea de a respecta deadline-uri;
Etica si integritate profesionala;
Limba engleza la nivel avansat;
Cunostinte de baza despre bugete,si analize de cost/pret;
Cunostinte MS Office la nivel avansat;
Permis de conducere categorie B.

BENEFICII OFERITE

Mediu de lucru placut, deschis catre feedback, performanta si dezvoltare profesionala;
Salariu motivant negociabil si bonus in functie de realizari;
Autoturism de serviciu, telefon si laptop;
Tichete de masa.

Companie nationala de paza si protectie, monitorizare si transport valori