VANZATOR / VANZATOARE

NERO BIANCO GOLD SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

CANDIDATUL IDEAL – VANZATOR/VANZATOARE:
RESPONSABILITATI / BENEFICII:
Responsabilitati :
- Asigura promovarea si vanzarea produselor catre clienti;
- Cunoasterea in detaliu a caracteristicilor produselor oferite clientilor spre vanzare;
- Consilierea clientului in alegerea produsului dorit;
- Gestionarea stocului de marfa existent si a comenzilor;
- Mentinerea unei bune imagini de piata a companiei;
- Respectarea esteticii aspectului propriu si a magazinului.
- Raspunde de corectitudinea oricarei tranzactii efectuate si de numerarul aflat in gestiune;
- Intocmeste rapoarte interne;
- Alte operatiuni sau tranzactii impuse prin procedurile societatii;
Beneficii :
- Se asigura training de pregatire pe postul ocupat in raport cu specificul activitatii desfasurate;
- Posibilitati de dezvoltare a unei cariere in domeniu si de promovare in functii superioare pentru cei care demonstreaza abilitati de conducere;
- Pachet salarial motivant compus din salariu fix, comision;
- Mediu de lucru placut, personal tanar;

CERINTE

Cerinte obligatorii:
-Minim studii medii (diploma de bacalaureat);
-Persoana dinamica, motivata, responsabila, prezentabila;
-Experienta in domeniul vanzarilor de bijuterii minim 1 an;
-Abilitati de comunicare si determinare in acumularea de cunostiinte noi ;
-Contabilitate primara (jurnale de casa, inchidere fiscala, rapoarte specifice activitatii etc.)
-Operare PC (Microsoft Office);
-Abilitati de lucru cu cifrele;
-Orientare spre lucrul cu publicul;
-Abilitati de comunicare;
-Orientare catre rezultate;
-Atentie la detalii, corectitudine, rapiditate, atentie distributiva;
-Seriozitate, atitudine de asumare a responsabilitatii;
-Experienta in lucrul cu numerar, incasari POS;

Suntem una dintre firmele de pe piata bijuteriilor in Romania, sediu central, ce doreste sa se impuna prin diversitatea produselor oferite, calitatea serviciilor si profesionalismul angajatilor!