Vanzari Interne

BIA Business Intelligence Alliance

Job expirat

RESPONSABILITATI

BIA cauta pentru clientul sau, o companie importanta din domeniul industrial, candidati pentru pozita de Vanzari Interne, avand urmatoarele responsabilitati:
¿ Sa mentina si sa dezvolte relatia cu clientii prin intermediul unor contacte regulate si prin intermediul altor activitati promotionale specifice .
¿ Sa cunoasca nevoile clientilor nostri, sa le maximizeze satisfactia, sa le anticipeze cererile si sa fie o forta in procesul de inovatie.
¿ Sa identifice si sa dezvolte actiuni de vanzari in aria sa de responsabilitate.
¿ Sa analizeze motivele pentru care unii clienti nu au mai cumparat si sa intreprinda actiuni de remediere a situatiei.
¿ Sa dezvolte relatia cu clientii existenti pentru toate produsele din oferta.
¿ Sa foloseasca orice ocazie pentru a face cunoscuta compania, prin imbunatatirea imaginii acesteia pe piata si prin promovarea activa a noilor produse.
¿ Sa ofere solutii profesionale pentru toate intrebarile, comenzile si reclamatiile clientilor.
¿ Sa actualizeze toate informatiile cu privire la clienti si furnizori, conform standardelor interne ale companiei.
¿ Sa urmareasca ofertele, sa negocieze si sa obtina comenzi.
¿ Sa urmareasca termenele de plata si depasirea acestora.
¿ Sa analizeze piata si sa raporteze cu privire la nivelul preturilor, activitatile competitorilor, tendintele din piata, etc.
¿ Sa organizeze evenimente dedicate clientilor.
¿ Sa participe la anumite evenimente si targuri pe baza directivelor venite de la Managerul de Vanzari.
¿ Sa lucreze ca un bun membru de echipa in cadrul companiei, in special in cadrul echipei de vanzari, in acest mod optimizand comunicarea si eliminand posibilitatile de erori si neintelegeri
¿ Sa aiba permanent o atitudine proactiva cu privire la vanzari, prin urmarirea activitatilor de vanzari si oportunitatilor pe piata, in beneficiul companiei.
¿ Sa isi imbunatateasca in mod constant cunostintele tehnice .
¿ Sa fie dispus sa adopte modalitati noi de lucru si sa ia parte la programe de dezvoltare si invatare, la cerere.

CERINTE

¿ Diploma universitara in domeniul economic sau in inginerie tehnica.
¿ Abilitati de scriere si comunicare in limba engleza.
¿ Cunostinte solide de operare PC.

BIA Business Intelligence Alliance este prima companie româneasca de recrutare fondata; în anul 1992. În cei 13 ani de activitate BIA a activat ca una dintre cele mai puternice firme de recrutare, realizând o baza de date cu peste 70.000 de candidati care au beneficiat de serviciile BIA.
Ca o consecinta fireasca a dinamicii mediului de afaceri din România, BIA isi extinde portofoliul de servicii, oferind:
- servicii de salarizare si administrare de personal,
- servicii de recrutare si selectie de personal,
- consultanta în resurse umane,
- training si dezvoltare.
Cei peste 150 de clientii cu care am construit parteneriate pe termen lung reprezinta aproape toate domeniile de activitate de pe piata româneasca. Iata numai câteva dintre companiile care au decis sa isi dezvolte resursele umane interne împreuna cu BIA: AIG Romania, BRD Groupe Societe Generale, BT Asigurări, Connex, Coca Cola, Danone, Elite, Lafarge, Microsoft, Porsche România, Rominserv, Xerox etc.