UNIT MANAGER / CONSULTANT FINANCIAR

KD Life Asigurari S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pozitia de CONSULTANT FINANCIAR presupune: prospectarea pietei pentru identificarea noilor clienti si parteneri
- consultanta privind programele de asigurari KD
- consultanta privind programele de investitii KD
- consultanta privind programele de pensii private KD
- planificarea in vederea indeplinirii propriilor obiective
- instruire si perfectionare continua
- dezvoltarea si gestionarea portofoliului de clienti
- respectarea principiilor de munca in echipa
- cautare si prospectare in vederea recrutarii de noi consultanti.

Pozitia de UNIT MANAGER este accesibila celor care cunosc bine profesia si au experienta reala in industrie.

CERINTE

Pentru CONSULTANT FINANCIAR:
- minimum 27 ani
- studii superioare
- experienta in vanzari si marketing
- interes in dezvoltarea carierei personale
- capacitate de autoorganizare, creativitate
- abilitati de comunicare si relationare
- orientare spre client
- cultura generala bogata

Pentru UNIT MANAGER :
- maturitate profesionala
- minimum 3 ani experienta pe un post similar
- calitati de lider, creativitate, excelente abilitati de comunicare
- capacitatea de a prelua sau a construi propria echipa

BENEFICII OFERITE

Beneficiile parteneriatului cu KD LIFE ASIGURARI se pot negocia in functie de fiecare situatie si au la baza un plan clar de cariera, care include urmatoarele:
- venit lunar fix conform programului de finantare
- cele mai bune comisioane standard din industrie, conform contractului
- cel mai bun sistem de bonusuri suplimentare legate de performantele personale si de grup
- programe personalizate de pregatire pentru evolutia in cariera manageriala in cadrul Companieì
- oportunitati reale de cariera la nivel de KD GROUP.

KD Life Asigurari S.A este parte a grupului financiar KD si prima companie de asigurari de viata din trustul KD lansata pe o alta piata decat cea slovena. Serviciile KD Life Asigurari completeaza serviciile financiare oferite deja de celelalte companii membre KD Group din Romania-KD Investment SAI si KD Capital Management.KD Group detine o experienta semnificativa in domeniul asigurarilor de viata din Slovenia, unde are deja doua companii membre specializate in servicii de asigurari de viata, asset management si asigurari unit-linked: Slovenica Life Insurance Company si Adriatic- Slovenica Insurance Company. KD GROUP este un grup de afaceri international cu sediul central in Ljubljana, Slovenia. Astazi KD GROUP este prezenta in 12 tari in Europa Centrala si de Est. Activitatea de baza a KD GROUP o reprezinta administrarea investitiilor oferind totodata si diverse servicii financiare, activele gestionate in prezent depasind nivelul de 1 miliard de euro. Domeniul de competenta include o varietete de servicii financiare si conexe: management al fondurilor de investitii, servicii de brokeraj, administrarea investitiilor particulare, asigurari de viata, consultanta financiara samd. Investitiile financiare includ plasamente pe termen mediu si lung in KD Holding, in domenii precum asigurari, divertisment, media, turism, yachting, educatie, distributie de energie. KD GROUP se concentreaza permanent pe scopul sau principal, care consta in excelenta relatiilor cu investitorii , satisfacerea si depasirea asteptarilor clientilor sai.