Unit Manager

APPLE FINANCE Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Atingerea target-ului, atat ca si portofoliu de clienti cat si ca volum al creditelor plasate;
- Recrutarea Financial Adviserilor in vederea formarii echipei din subordine;
- Integrarea noilor consultanti in echipa de vanzari;
- Stabilirea si monitorizarea indeplinirii cu succes a target-ului Financial Adviserilor;
- Cresterea motivatiei echipei prin practicarea unui stil de management orientat atat catre oameni cat si catre sarcini;
- Dezvoltarea abilitatilor si cunostintelor Financial Adviserilor prin training de specialitate;
- Informarea continua despre piata serviciilor financiar-bancare si despre produsele/serviciile din portofoliul companiei;
- Gestionarea portofoliului de clienti si urmarirea consolidarii relatiei cu acestia prin oferirea de servicii de asistenta in utilizarea produselor/serviciilor de calitate;
- Mentinerea si dezvoltarea unor relatii de buna colaborare cu partenerii financiari ai societatii.

CERINTE

- Studii superioare economice (constituie avantaj)
- Experienta de minim 1 an in conducerea unei echipe si in vanzari directe (credite, leasing, asigurari, imobiliare, etc) constituie un avantaj
- Perseverenta in atingerea obiectivelor propuse
- Foarte bune abilitati de comunicare si putere de convingere
- Orientare catre intampinarea asteptarilor clientilor
- Cunostinte operare PC (pachetul Microsoft Office, navigare internet)

BENEFICII OFERITE

- Posibilitatea dezvoltarii unei cariere in domeniul financiar
- Salariu atractiv in functie de performante
- Training on the job in ceea ce priveste sistemul de creditare/finantare

APPLE FINANCE Romania este o companie care opereaza in Bucuresti si in Cluj-Napoca, specializata in brokeraj de credite, refinantari, leasing si asigurari, oferind consultanta financiara completa persoanelor fizice si juridice, de la identificarea profilului clientului, structurarea personalizata a finantarii, pana la intocmirea dosarului si depunerea acestuia la finantator.