TREZORIER

RCI Leasing Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Gestioneaza si verifica operatiunile curente de trezorerie si credit management
- Elaboreaza rapoartele catre societatea-mama si catre autoritatile locale (Banca Nationala)
- Asigura resursele de finantare a activitatii curente a societatii
- Urmareste si gestioneaza riscurile financiare
- Realizeaza platile zilnice si operatiunile conexe acestora
- Arhiveaza documentele de lucru (extrase de cont, documente justificative pentru acestea)
- Participa la redactarea procedurilor de lucru in Departamentul Financiar-Contabil

CERINTE

Studii economice superioare, specializarea Finante Banci. Cunoasterea limbilor engleza si franceza nivel fluent.
Experienta de minim 2 ani, de preferat intr-o companie multinationala
Cunoasterea pietei monetare si a mediului bancar romanesc.
Aptitudini de analiza, comunicare, diagnosticare procese, sinteza

BENEFICII OFERITE

Compania ofera un pachet salarial atractiv, posibilitati de cariera intr-un mediu international, programe de formare.

Infiintata in ianuarie 2002, RCI Leasing Romania IFN este o filiala 100% a grupului Renault, detinuta de RCI Banque.
RCI Banque este parte integranta a grupului Renault care sprijina exclusiv vanzarile marcilor sale, peste tot in lume.