Trezorier

ProTV

Job expirat

RESPONSABILITATI

- propune lista de plati zilnice in functie de termenele de plata/scadente, prioritati si diponibil in banca in vederea efectuarii platilor;
- efectueaza platile in lei si valuta prin sistemul electronic Multicash;
- responsabil cu inregistrarile contabile legate de incasarile si platile in lei si valuta;
- tine evidenta biletelor la ordin si a CEC-urilor primite de la clienti si a celor emise catre furnizori, inclusiv monitorizarea incasarii si platii acestora;
- intretine relatia cu bancile; constituie depozite bancare si negociaza dobanzile cu bancile;
- coordoneaza si supervizeaza activitatea casierului;
- efectueaza lunar punctaje cu clientii si furnizorii;
- reevalueaza lunar clientii extreni, furnizorii externi, conturile de disponibilitati in valuta, contractele de leasing, creditele bancare;
- analizeaza lunar diferentele de curs valutar separat pe cheltuieli si venituri din diferente de curs valutar realizate si nerealizate;
- contabilizeaza compensarile dintre clienti si furnizori;
- intocmeste cash flow bilunar cu elemente de incasari din exploatare, plati din exploatare, exclusiv amortizarea si provizioanele, dobanzi si taxe de plata, plati din activitati de investitii, rambursari din imprumuturi;
- analizeaza periodic vechimea facturilor emise catre clienti;
- tine evidenta cheltuielilor inregistrate in avans;
- tine evidenta contractelor de leasing si asigurarilor eferente;
- intocmeste zilnic rapoarte: - numerarul in banca (inclusiv depozitele bancare), creante de incasat, separat bilete la ordin si CEC-uri de incasat, rambursari de imprumuturi;
- solicita de la banca si verifica modul de calcul al dobanzii de incasat/platit pentru conturile bancare.

CERINTE

- experienta intr-un post similar
- cunostinte avansate MS Office - Word, Excel
- bune abilitati de comunicare scrisa si orala
- abilitati de organizare (rapoarte financiare, comparatii, previziuni)

ProTV activeaza pe piata romaneasca din 1 decembrie 1995. Este postul TV care a revolutionat termenul de televiziune privata in Romania si care a dat startul pentru o serie de produse puternice pe piata media romaneasca: Acasa, ProCinema, ProTV International, ProFM, InfoPro