Treasury Analyst

AVRIG 35

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pregateste evidenta la zi a soldurilor bancare si a necesarului de plati pentru fiecare companie a grupului.
Tine legatura cu casierul grupului pentru intocmirea necesarului de cash pentru toate firmele.
Intocmeste documentele pentru efectuarea platilor interne si externe si a transferurilor bancare intre companiile grupului.
Asigura corespondenta necesara cu asociatii imputerniciti cu aprobarea platilor care se fac prin semnaturi conjuncte (trimite documentele scanate si tine evidenta acestora).
Asigura comunicarea cu toate departamentele (Juridic, Tehnic, Marketing, Administrativ, RU) pentru a obtine informatiile necesare in vederea aprobarii si executarii platilor.
Informeaza CEO/CFO despre situatia platilor, despre obiectul si necesitatea platilor.
Intocmeste situatii de planificare a platilor in functie de lichiditatea disponibila in fiecare companie (in functie de scadentele de plata ale facturilor, ale ratelor de credit si ale dobinzilor bancare).
Verifica valabilitatea si conditiile de plata contractuale pentru fiecare companie/furnizor.
Prezinta la cerere CEO/CFO diferite situatii centralizate cu: imprumuturi din Avrig35 si F&C catre companiile din grupul Avrig, chirii incasate pe fiecare companie, veniturile realizate din chirii pe fiecare companie etc.
Intocmeste orice situatii privind numerarul si conturile bancare ale grupului.
Se deplaseaza la bancile cu care lucreaza companiile grupului, depune documente, ridica extrase si numerarul.
Asigura legatura operativa intre companiile grupului si functionarii bancari cu care se colaboreaza.

CERINTE

¿studii superioare in domeniul financiar-bancar
¿experienta de minim 5 ani in domeniu
¿cunostinte avansate Microsoft Office
¿limba engleza nivel mediu
¿atentie la detalii, rigurozitate, spirit analitic

DESCRIEREA FIRMEI

Firma de prestigiu in domeniul investitiilor imobiliare