TRAINER -DIRECT SALES

GERMANOS TELECOM ROMANIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Asigura training "on the job" reprezentantilor de vanzari din teritoriu , cu privire la tehnici de vanzare consultativa, propune solutii de imbunatatire a performantei reprezentantilor de vanzari prin participarea directa impreuna cu acestia la procesul de vanzare;
- Identifica nevoile de instruire si participa la elaborarea planului de pregatire anual, propune si elaboreaza proceduri de lucru menite a imbunatati procesele operationale din cadrul departamentului;
- Participa la identificarea programelor si a aplicatiilor de tip softwarw adaptate nevoilor departamentului in vederea optimizarii proceselor de lucru;
- Traduce, adapteaza si livreaza programe de instruire corespunzatoare nevoilor identificate, intr-o varietate de domenii aferente retail-ului (produse, proceduri, soft skills, induction s.a);
- Pregateste materiale de curs;
- Asigura implementarea planului de training prin organizarea logisticii sesiunilor de training si mentinerea legaturii cu participantii;
- Participa la realizarea raportarilor departamentale;

CERINTE

-Studii superioare finalizate sau in curs de finalizare(profil psihologic, tehnic, economic);
-Experienta profesionala suficient de relevanta in segmentul vanzarii de servicii, consultanta, IT FMCG;
- Expunerea la mediul de afaceri prin vanzare consultativa B2B constituie un avantaj;
-Disponibilitate de a calatori;
-Permis de conducere(categoria B);
-Limba engleza (nivel mediu, avansat);
-Cunostinte solide de utilizare a calculatorului(MS Office);familiarizarea cu aplicatii web(HTML);
-Implicare, creativitate si excelente abiltiati de comunicare, prezentare si planificare;
-Persoana organizata;
-Bun cunoscator al proceselor si procedurilor de vanzari in domeniul telecomunicatiilor constituie avantaj;

BENEFICII OFERITE

-Oportunitatea unei cariere intr-un mediu de business dinamic;
-Masina de serviciu;
-Telefon mobil;
-Lap-top;

Germanos Telecom Romania S.A. face parte din Grupul de Companii Germanos, specializat in retail si distributie de produse si servicii tehnologice, precum si in productia si distributia de baterii.

In prezent, Germanos Telecom Romania S.A. detine peste 200 de magazine in intreaga tara.

In plus, Germanos ofera produsele si serviciile sale printr-o retea de peste 95 de dealeri, care opereaza sub numele de BEEEP .