Traducatori

Claudia Translations

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea postului pentru pozitia de revizor; traducator

Asigurarea unei calităţi ridicate pentru proiectele de traduceri efectuate de ceilalţi traducători cât şi pentru traducerile proprii
Corectarea şi uniformizarea din punct de vedere stilistic şi semantic a proiectelor de traduceri.
Alcătuirea glosarelor terminologice pentru proiect sau pentru client.
Corectarea testelor şi clasificarea obiectivă a celorlaţi traducători conform cu efortul depus de aceştia.
Traducerea anumitor proiecte de traduceri.

CERINTE

Experienţă relevantă în traducerea de documente.
Specializarea pe unul sau mai multe dintre domeniile tehnic, juridic, economic, IT, medical
Uşurinţă în utilizarea instrumentelor de memorie a traducerii.
Capacitate ridicată de concentrare şi interes pentru profesia de traducător.
Cunoştinţe temeinice de limba engleză. Cunoaşterea limbii germane sau italiene reprezintă un avantaj.

BENEFICII OFERITE

Se oferă un pachet salarial conform cu efortul depus dupa o perioada de lucru (voluntariat) si se negociaza dupa perioada de proba.
De asemenea, oferim posibilitatea unei cariere in domeniul traducerilor, precum şi o atmosferă de echipă preocupată de succes.

DESCRIEREA FIRMEI

companie de traduceri toate limbile in toata tara.