Traducator germana-engleza, Traducator engleza-franceza

SC PROLINGUA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Efectuarea de traduceri la o calitate maxima
- engleza / germana / franceza > romana
- romana > engleza/franceza /germana
- engleza < > germana
- engleza < > franceza
intr-unul din urmatoarele domenii de specialitate: juridic-economic; tehnic general, IT, etc

CERINTE

- Cunostinte de limba foarte bune, apropiate de nivelul unui nativ, acuratete si concizie in exprimare;
- Studii superioare de specialitate (invatamant filologic, tehnic, economic);
- Experienta de min. 2 ani in domeniul traducerilor;
- Autorizatie de traducator eliberata de Ministerul Justitiei: optional
- Cunostinte bune PC (MSOffice: Word, Excel, Power Point)
- Activitate precedenta la o firma de traduceri-constituie un avantaj

BENEFICII OFERITE

-Salariu motivant;
-Prime in functie de depasirea normelor;
-Echipamente moderne si acces la Internet;
-Mediu de lucru stimulativ intr-un colectiv tanar si profesionist

Firma de traduceri certificata ISO 9001, cu o echipa tanara si dinamica de profesionisti.