TRADUCATOR FULL-TIME ENGLEZA BUCURESTI

Kalimera

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea postului:
Asigura:
- traducerea de texte scrise in/din limba engleza in/din limba romana.
- interpretarea textelor sau translatia directa in cadrul a diferite evenimente.
- verificarea lucrarilor efectuate de alti traducatori.
- respectarea sensului real din limba de origine.
- respectarea termenului limita impus.

Raspunde:
- de corectitudinea si completitudinea traducerilor efectuate, a celor verificate, a terminologiei folosite si a numelor si cifrelor din textele traduse/verificate.

CERINTE

Cerinte:
- detinerea unei autorizatii de traducator emisa de Min. Justitiei pentru limba engleza reprezinta un avantaj
- cunoasterea unei a doua limbi reprezinta un avantaj
- cunostinte operare PC (MSOffice; optional - Adobe, Corel, Quark)
- detinere de cunostinte si experienta in subtitrare reprezinta un avantaj

BENEFICII OFERITE

Oferta:
- salariu motivant + bonusuri in functie de performanta
- echipa foarte tanara, mediu de lucru placut.
Asteptam CV-urile voastre pe jobs@kalimera.ro.

Kalimera ofera servicii profesionale de traducere si localizare pe intregul teritoriu al Romaniei asigurand totodata suport lingvistic de incredere pentru numeroase companii internationale.
Kalimera este prima si singura companie ce ofera servicii profesionale de traducere si localizare practic in orice locatie din Romania.