Traducator engleza [+ preferabil, germana] full-time

Biroul de Traduceri Champollion SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Biroul de Traduceri Champollion cauta traducator specializat pe limba engleza [de preferat + limba germana] pentru program full-time.

CERINTE

- Studii superioare (absolvent al Facultatii de limbi straine - profil limba engleza – alta limba straina);
- sa detina Autorizatie de Traducator emisa de Ministerul Justitiei
- sa aiba o experienta de cel putin 2 ani in traducerea de texte din diverse domenii de specialitate (general, juridic, tehnic, economic, medicina, transporturi etc.)
- experienta in utilizarea suitei Ms. Office (viteza de tastare, tehnoredactare)
- experienta in interpretariate simultane si consecutive - constituie un avantaj
- persoana organizata, responsabila, serioasa, cu bune abilitati de comunicare si relationare
- preocupata de calitate
- rezistenta la conditii de lucru sub presiunea termenelor stranse.
- Experienta cu CAT tools reprezinta un avantaj

BENEFICII OFERITE

- mediu de lucru profesionist
- salariu atractiv
- posibilitate de perfectionare

Biroul de Traduceri Champollion furnizeaza servicii profesioniste de traducere si de interpretariat, adresate in principal corporatiilor, iar prin Champollion Retail propune solutii pentru companii mici, precum si pentru persoane fizice.