Traducator engleza - franceza / engleza-germana (full-time)

PROLINGUA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- absolvent al unei institutii de invatamant superior (limbi straine, traductologie, studii economice/studii tehnice in limbi straine);
- experienţă de cel puţin 2 ani în traducerea de texte din diverse domenii de specialitate (general, juridic, tehnic, economic, medicină, transporturi etc.);
- cunoaşterea aprofundată a limbii române şi a limbii engleze;
- cunoasterea limbii franceze sau germane - nivel avansat constituie un avantaj;
- cunoştinţe avansate de operare pe calculator (MS Office);
- autorizatia emisa de Ministerul de Justitie (constituie un avantaj);
- experienta in lucrul cu memoriile de traduceri;
- capacitate de a finaliza lucrările la termenul convenit;
- persoana sociabila, atenta la detalii, dornica sa invete alaturi de o echipa de profesionisti, responsabila;

CERINTE

- veti reda fidel sensul din limba sursa in limba tinta;
- veti da dovada de acuratete si concizie in exprimare;
- veti utilza terminologia de specialitate corespunzatoare;
- veti verifica şi corecta textele traduse de alti traducatorii de specialitate, în scopul asigurării acurateţei şi încadrării în standardele de calitate convenite;
- va veti asigura ca traducerile sunt conforme cu scopul si ca respecta conventiile domeniului in cauza;

BENEFICII OFERITE

Oferta in functie de performante

Prolingua este unul dintre principalii furnizori de servicii de traducere si interpretare pe piața românească.