Traducator ENGLEZA - FRANCEZA

Kalimera

Job expirat

RESPONSABILITATI

- traducerea de texte scrise in/din limba straina in/din limba romana sau dintr-o limba straina in alta limba straina.
- interpretarea textelor sau translatia directa in cadrul a diferite evenimente.
- verificarea lucrarilor efectuate de alti traducatori.
- respectarea sensului real din limba de origine.
- respectarea termenului limita impus.
Raspunde:
- de corectitudinea si completitudinea traducerilor efectuate, a celor verificate, a terminologiei folosite si a numelor si cifrelor din textele traduse/verificate.

CERINTE

- BUNA CUNOASTERE A LIMBILOR ENGLEZA SI FRANCEZA,
- autorizatie de traducator emisa de Min. Justitiei CEL PUTIN PENTRU LIMBA ENGLEZA
- cunostinte operare PC (MSOffice; optional - Adobe, Corel, Quark)

BENEFICII OFERITE

-echipa tanara
-salariu motivant + bonusuri

Kalimera ofera servicii profesionale de traducere si localizare pe intreg teritoriul Romaniei asigurand totodata suport lingvistic de incredere pentru numeroase companii internationale.
Kalimera este prima si singura companie ce ofera servicii profesionale de traducere si localizare practic in orice locatie din Romania.