Traducator ENGLEZA - Conditii excelente!

A.C.E.D. CONSULT SERVICES SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Traducerea si adaptarea textelor din limba engleza in limba romana si viceversa.

CERINTE

- Cunoastere excelenta a limbii engleze si a limbii romane;
- Experienta de lucru in traduceri/retroversiuni scrise;
- Experienta in interpretariate simultane/consecutive - reprezinta un avantaj;
- Seriozitate, responsabilitate;
- Capacitate de invatare a lucrurilor noi, de adaptare la noi cerinte, dorinta de perfectionare si autodepasire;
- Nivel avansat operare PC;
- Cultura generala vasta, atentie catre detaliu
acuratete in exprimare, exigenta, rigurozitate,
profesionalism, spirit de echipa

- Cunoasterea unei limbi straine suplimentare constituie avantaj.
- Suntem deschisi si colaborarilor de tip part-time si project-based.

BENEFICII OFERITE

- Salariu motivant si beneficii suplimentare, corespunzatoare calitatii muncii depuse.
- Mediu profesionist de lucru, sanse reale de avansare, de evolutie individuala si profesionala in cadrul celei mai bune echipe de traducatori profesionisti din tara.

A.C.E.D. CONSULT SERVICES, cu o experienta de peste 12 ani pe piata romaneasca si internationala, se adreseaza companiilor multinationale, oferind un pachet de servicii integrate - traduceri, localizare, prelucrare grafica, tiparire.
Portofoliul de clienti al firmei noastre contine companii de notorietate mondiala din cele mai variate domenii de activitate.