Traducator

Search Corporation

Job expirat

RESPONSABILITATI

Activitati de traducere / interpretare
• traducere/retroversiune pentru materialele si corespondenta primite in acest scop
• interpretare din/in limba romana in cadrul intalnirilor care necsita acest serviciu, in/din limba straina specificata
• respectarea termenului de finalizare si predare a traducerilor
• contribuie la realizarea si actualizeaza glosarului de termini specifici, de uz intern
• colaboreaza cu ceilalti angajati la derularea in bune conditii a sarcinilor atribuite
• organizare si evidenta documente traduse

CERINTE

• absolvent(a) studii superioare - specializare engleza
• 3 ani experienta intr-un post similar
• limba engleza - fluent
• familiarizat(a) cu principiile si practicile cerute de mediul de afaceri
• cunostinte foarte bune de limba romana (inclusiv reguli de gramatica, ortografie si punctuatie)
• aplicatiile: MS Word, Excel, Power Point, Outlook Express (Microsoft Outlook), Internet Explorer – nivel avansat
• familiarizat(a) cu folosirea echipamentelor specifice de birou (telefon, fax, copiator, scanner)
• redactare corecta minim 50 cuvinte/minut
• atentie deosebita la detalii, spirit de observatie
• capacitate de a relationa cu oamenii, profesionalism

BENEFICII OFERITE

Firma ofera posibilitatea consolidarii carierei intr-o firma mare, de nivel international

Search Corporation este o firma romaneasca de engineering, de 17 ani lider pe piata serviciilor de proiectare, consultanta, planificare, managementul proiectelor de infrastructura rutiera si cercetare